Meral Akşener’e Müthiş İlgi
HDP “Şile’de Bizde Varız” Dedi
MHP Milletvekili Başeskioğlu’na Şile’de Sevgi Yumağı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Diyaliz Hastalarına Müjde !

Diyaliz Hastalarına Müjde !
Şile’de Diyaliz Merkezi “Olacak” Dendi “Oldu”
18.12.2012 / 14:40


Yıllardır Şile Devlet Hastanesi Başhekimliğinin gündeminde olan, ekonomik ve siyasi tüm kanallar kullanılarak ciddi bir mücadele verilen Diyaliz Merkezi nihayet açıldı. Devlet Hastanesi Başhekimi İshak Topaloğlu ve İlçe Sağlık Müdürü A.Simin Ediz’in ısrarlı, kararlı mücadelelerine destek veren Başta Şile Kaymakamı Şükrü Görücü olmak üzere  Şile Devlet Hastanesinin yenilenmesinde çok emeği geçen AK Parti İlçe Başkanı İlhan Ocaklı ile Hacı Hüsnü Hacımustafaoğlu sayesinde netice alındı.

Böylesi bir önemli sağlık hizmetine el uzatarak hayati bir eksikliğin giderilmesinde rol alan hayırsever isimler ise Ali Osman Keçici, Mehmet Aydın ve Ayten Topçu oldu.

Resmi açılışı henüz yapılmayan merkez hasta kabulüne başladı. 20 kişi kapasiteli merkezin kurulumunu ise özel Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim Hastanesi nefroloji klinik şefi ve Başhekimi Prof.Dr. Ali Odabaş’ın ekibi gerçekleştirdi.

2 adet Diyaliz uzmanı hemşirenin de görev başı yaptığı diyaliz merkezi 10Aralık günü ilk hasta kabulünü yaparken merkezin ilk hastası 33 yaşındaki Yüksel Çakır oldu.Kumsan A.Ş.de Araç Katkısında Bulundu.

Yatağıyla beraber her bir makinein 30 bin lirayı bulduğu Diyaliz Merkezine Sahilköy’de yer alan maden firması Kumsan A.Ş.de 16 kişilik 0km. bir araç alarak katkı da bulundu. Yaklaşık 50 bin lira maliyeti olan ve sistem için şart olan su arıtma makinası da merkeze yerleştirildi.Tek Kalan İhtiyaç Televizyonlar

Diyaliz Merkezi konseptince hastaların saatlerce yatılı kalacakları yatakların baş uçlarına yerleştirilecek 6 televizyonun tahsisini ise Şileli iş adamlarından Musa Coşkun Üstlendi.  


Etiketler:
Bu haber toplam 317 defa okundu
YORUMLAR
mutlu: 
"ŞİLE HALKI LAYIK OLDUĞU HİZMETLERE DOĞRU GÜVEN VEREN SİYASETCİLERLE ULAŞIYOR"
Öncelikle akparti ilçe başkanı sayın İlhan OCAKLI ya Başhekime hastane müdürü eski ve yeni müdüre belediye başkanına ve emeği geçen katkısı olan tüm birey ve kurumlara sonsuz teşekkür eder hizmetlerin devamını dilerim rabbim diyalize kimseyi muhtaç etmesin bir gün şile devlet hastanesinde diyaliz hizmete girecek insanlar istanbula gitmeyecek demişti ilhan başkan sözünün eri bir insan olduğunu birkez daha kanıtladın TEŞEKKÜRLER Büyük başkan
27.12.2012 / 18:08
sezar: 
"hak-hukuk"
hizmet iyi haber iyi de....adı geçmeyenler, hakkı tam verilmeyenler ve adı teşbih ile anılanlar var...saygılar
26.12.2012 / 13:52
şileli: 
"ALLAH GÖNÜLLERİNE GÖRE YAŞAM VERSİN"
Diyaliz ihtiyacı son yılların ( güvensiz gıdalardan olacak) en çok ortaya çıkan hastalık konusu, 60 km. gezmeye giden insan için çok uzak değil, haftada üç gün diyalize girecek hasta için çok zordur. Bunun gerçekleşmesinde emeği geçenlere bir şileli olarak gönülden teşekkür ederim.
19.12.2012 / 17:09
YAZARLAR