Meral Akşener’e Müthiş İlgi
HDP “Şile’de Bizde Varız” Dedi
MHP Milletvekili Başeskioğlu’na Şile’de Sevgi Yumağı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Görülmemiş Kalabalık

Görülmemiş Kalabalık
Değirmençayırı Vadisi Lokma Şenliği İle Şenlendi
30.09.2013 / 21:56


Gebze Şileliler Derneği’nin memleketteki hemşerileri ile kaynaşmak ve dayanışmak için bu sene 7.sini düzenlediği lokma şenliği Değirmençayırı köyünde gerçekleştirildi. 15 Eylül Pazar günü Değirmençayırı arıtmasının yanındaki vadide yapılan şenlikte Gebze’den gelen hemşerilerle birlikte yaklaşık 3000 kişi vardı.

Birbirini bayramdan bayrama gören eş, dost ve akrabaların bir vesile ile kaynaştığı şenlikte konuşma yapan dernek başkanı Zeki Şener, “Bugün burada manavlık, Şilelilik ruhunu yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için bir araya geliyoruz; bu şenliğimiz vesilesi ile birbirimizi görüyor, hasret gideriyoruz” dedi.

Şile ve Gebze’den 29 sponsorun  finanse ettiği şenlikte Şile Belediyesi ve özel bir hastanenin ambulansı da hazır bulundu. Bir yandan derneğe üye kayıtlarının da devam ettiği şölen vesilesi ile üye sayısı 5000’i buldu.

Uğur Gencer’in sunuculuğunu yaptığı şölene katılanlar ses sanatçısı ve türkücü Bolulu Ramazan Çelik’in şarkıları ile saatlerce dans ettiler.

Yeme-İçme stantlarının katılımcılara uygun fiyatlarla hizmet verdiği şenlik boyunca tatlı ve tuzlu lokma ikramı hiç bitmedi.

Çocuklararası çuval yarışı ve yetişkinler arası halat çekme yarışması ile heyecanlı anlar yaşanırken, kazananlara da saat ödülleri verildi. Şölen süresince devamlı çekiliş bileti satışı olurken günün sonunda yapılan çekilişle kazananlara ikramiyeleri hemen şölen alanında verildi.Kalabalık Arttıkça Gelen Siyasi Sayısı da Arttı..!

Ev sahipliğini Değirmençayırı muhtarı Nedim Çakır’ın yaptığı şölende saatler ilerledikçe kalabalık arttı. Kalabalık arttıkça da Şile ve Gebze’den gelen siyasilerin sayısı arttı. Kaymakam Salih Yüce’nin en son katıldığı şölene Gebze Belediye başkanı Adnan Köşker, Şile belediye başkan yardımcısı M.Turan Temel, Kocaeli AK Parti  milletvekili Fikri Işık, AK Parti Şile belediye meclis üyesi Yavuz Yılmaz, Şile Orman müdürü Murat Çakır, AK Parti Şile ilçe başkanı İlhan Ocaklı, Gebze AK Parti  ilçe başkan yardımcısı Şileli Hasan Özdemir, Şile CHP  belediye başkan aday adayı Zeki Şen, Şileli Gebze Saadet partisi ilçe başkanı Nurettin Çelik ve bazı köy muhtarları da katıldılar.Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanından İlginç Nasihatler..

Şenliğin sonuna doğru katılarak doğrudan mikrofonu eline alan Saddet Partisi Gebze İlçe başkanı Nurettin Çelik hemşerilerine bazı tespit ve nasihatlerde bulundu. Bir “Şileli” ve “manav” olmaktan gurur duyduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Çelik, katılanlara “Bizim Manavların özelliğidir, bana bulaşmayan yılan bin yaşasın derler; siyasete girmezler, duyarsızdırlar. Ama artık uyanma zamanıdır. Manavlar hep yönlendirilen değil yönlendiren olmalıdır. Biraz daha duyarlı olun, sesinizi yükseltin, cesur olun” dedi. 


Etiketler:
Bu haber toplam 353 defa okundu
YORUMLAR
ŞİLELİLER DER. BAŞKANI-ZEKİ ŞENER: 
"ŞİLELİLERİN GURUR GÜNÜ"
BU güzel dayanışma ve gurur günümüzde siz deyerli dostlarımızı yanımızda görnek bizlri onurlandırdı.SAHSIM VE YÖNETİM KURULUM ADINA ŞÜKRAN VE SAYGILARIMLA.
04.10.2013 / 01:22
YAZARLAR